erb

Víta Vás obec

Partizánska Ľupča

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes517
mod_vvisit_counterVčera614
mod_vvisit_counterTento týždeň4208
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3337
mod_vvisit_counterTento mesiac9047
mod_vvisit_counterMinulý mesiac16034
mod_vvisit_counterSpolu1791633
Úvod Domov
Vitajte na stránkach obce Partizánska Ľupča PDF Tlačiť E-mail

Vážení návštevníci stránky obce Partizánska Ľupča,

srdečne Vás vítame na stránkach našej obce Partizánska Ľupča. Aj naša obec sa rozhodla ísť s duchom doby nového milénia a vstúpiť do sveta internetu. Týmto chceme čo najširšej verejnosti sprístupniť informácie o čarokrásnom srdci Slovenska - Liptove a o jeho najstaršom meste - Partizánskej, bývalej Nemeckej, Ľupči.

Na týchto stránkach môžete nájsť všetky informácie, ktoré by Vás mohli zaujímať, od histórie obce, cez kultúrne pamiatky, ubytovanie, kultúrne a športové aktivity až po opisy a fotografie nádhernej prírody, do lona ktorej je naša obec zasadená.

Pokiaľ by ste dávali prednosť informáciám v tlačenej forme, doporučujeme nasledovnú literatúru:
"Najstaršie mesto v Liptove" - autor: Vladimír Majerčiak, vydavateľ: obec Partizánska Ľupča
"Dejiny Partizánskej Ľupče" - autor: Mgr. Peter Vítek, vydavateľ: obec Partizánska Ľupča
"
Magurka – dejiny ťažby kovov a obce" - autor: Mgr. Peter Vítek, Mgr. Mikuláš Čelko, PhDr. Slavko Churý, vydavateľ: obec Partizánska Ľupča

Napriek všetkým dostupným informáciám a fotografiám však nič nenahradí osobné skúsenosti, zážitky a pocity, ktoré pri pobytoch a návštevách u nás návštevníci našej obce zažili.
Preto Vás čo najsrdečnejšie pozývame na osobnú návštevu našej obce, kde sa môžete zoznámiť so storočiami histórie, relaxovať medzi majestátnymi končiarmi hôr a zoznámiť sa so srdečnými a pohostinnými Ľupčanmi.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Meniny má

Dnes: Eduard
Zajtra: Jozef