erb

Víta Vás obec

Partizánska Ľupča

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes418
mod_vvisit_counterVčera233
mod_vvisit_counterTento týždeň4672
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4201
mod_vvisit_counterTento mesiac14486
mod_vvisit_counterMinulý mesiac17428
mod_vvisit_counterSpolu1781038
Úvod Obecné akcie Archív obecných akcií Rok 2013 ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ NA MAGURKE
ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ NA MAGURKE PDF Tlačiť E-mail
Aj toho roku nás volala naša Nebeská Matka Ružencová na MAGURKU. Každoročne sa koná ODPUSTOVÁ SLÁVNOSŤ začiatkom októbra. Prišlo cca 400 pútnikov. Aj keď bolo dosť chladno, predsa to veriacich neodradilo. Sv. omšu celebroval  Vdp. Pavol Zvara, prefekt kňazského seminára v Nitre. Pozval som ho, lebo jeho otec pochádza z Partizánskej Ľupče.

Pozvanie rád prijal a prišiel medzi svojich. Každý si z takejto duchovnej slávnosti odnesie čosi povzbudivé do života. Mnohí boli zainteresovaní v príprave na túto slávnosť. Zvlášť ženy a mládež z Liptovskej Osady. Mali na starosti upratovanie kostola. Hasiči z Partizánskej Ľupče tak ako každý rok aj tento organizovali dopravu na Magurke. Bolo nám veľmi ľúto, že pán Celestín Vajda náhle umrel. Veľmi dobre sa toho zhostil jeho syn Pavol a hasiči znova obetavo pomohli. Firma King  vždy sponzoruje ozvučenie. Naša  VPS na čele s p. Stanislavom Luptákom všetko vykosili a poupratovali. Naša milá organistka so svojimi súrodencami má na starosti liturgický spev. Vždy nám chodí spovedať pútnikov Vdp . Zoltán Reiter a hoci má už 85 rokov príde vždy na svojom aute. Je ochotný a obetavý. Všetkým týmto obetavým ľudom by som chcel veľmi pekne poďakovať. Bez nich by to nešlo.

Bol by som rád a mal by som tajné prianie, keby naši poľovníci, červený kríž a iné organizácie, spolu s vedením  Obecného úradu v Partizánskej Ľupči nám tiež pomohli s varením gulášu u p. Weisa. Je mi ľúto, že guláš na poslednú chvíľu odvolali, že sa nebude variť. Mnohí boli sklamaní. Preto sa  veľmi ospravedlňujem. Chcem poďakovať aj všetkým marianskym pútnikom, lebo bez nich by sa nič nekonalo. A nakoniec našej Nebeskej Matke P. Márii RUŽENCOVEJ, ktorá je i našou DUCHOVNOU MATKOU a vedie nás na ceste k BOHU. Aj keď tieto duchovné hodnoty nevidíme, predsa tu sú a pomáhajú nám v našom každodennom živote lepšie a duchovnejšie prežívať svoj život.

Vdp.Michal Regec, spr. farnosti

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Meniny má

Dnes: Frederik(a)
Zajtra: Viktor