erb

Víta Vás obec

Partizánska Ľupča

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes398
mod_vvisit_counterVčera233
mod_vvisit_counterTento týždeň4652
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4201
mod_vvisit_counterTento mesiac14466
mod_vvisit_counterMinulý mesiac17428
mod_vvisit_counterSpolu1781018
Úvod Obecné akcie Archív obecných akcií Rok 2012 Kde sa guláš varí, tam sa dobre darí....
Kde sa guláš varí, tam sa dobre darí.... PDF Tlačiť E-mail

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v Partizánskej Ľupči pripravil pre všetkých ľudí, ktorí chceli variť a ochutnať guláš už V. ročník "Súťaže vo varení gulášu". Akcia sa konala na futbalovom ihrisku v sobotu, 14. júla 2012. Všetko sa to začalo ráno o ôsmej hodine.

Súťažné družstvá mali svoje originálne názvy ako:

  1. Červené sexteto - MS SČKLiskovej
  2. SOS - spolok za ochranu sliviekPartizánskej Ľupče
  3. IAS – Igor a spol.Partizánskej Ľupče
  4. OFK – obecný futbalový klub Partizánska Ľupča
  5. MŠO - miestny športový oddiel z
  6. Oltárny krúžok žien pri ECAV z
  7. Snehulienka a dvaja gulášnici - rodina TUTUROVCOV z
  8. Slovenský zväz telesne postihnutých z Partizánskej Ľupče
  9. Bistro "Pohoda" - miestne krčmárky
  10. MS SČK z Partizánskej Ľupče, kde nám za náš spolok opäť navarili dobrý gulášik rodina Valentová.

Aj keď naše družstvo nevyhralo prvé miesto, teda zlatú medailu mali sme jeden z najlepších gulášov medzi účinkujúcimi. A víťaz mohol byť len jeden a bol ním Oltárny krúžok žien pri evanjelickom cirkevnom zbore v Partizánskej Ľupči  pod taktovkou pána farára Janka Molčana. Tí mali neuveriteľnú radosť z výhry, lebo už vlani "išli" skoro po medailu. Na druhom mieste skončilo Červené sexteto z Liskovej a po ďalšiu medailu si prišlo družstvo OFK z Partizánskej Ľupče. Porota zložená zo skúsených kuchárov S. Uličného, J. Likavca, jedného mladšieho otecka J. Šavrtku a dvoch mladých mamičiek Mišky Erhardtovej a Maťky Pavellovej hodnotila guláš, jeho farbu, chuť a vlastne všetko na ňom. Po druhom odobratí vzoriek gulášu sa mohli zrátať body a tak vyhodnotiť celkové poradie. Veď ale víťaz mohol byť len jeden, ale pre nás boli všetci víťazmi, lebo navariť dobrý guláš je umenie. Ale čo si navarili, to si museli aj zjesť. Každé družstvo tam malo svojich jedákov a neraz sa ušlo aj okolitému "pocestnému".

Pre všetkých  bola pripravená bohatá tombola, ktorú pripravili Mgr. Z. Chalupková a A. Sokolová. Zábava pokračovala s dídžejom VES do skorých ranných hodín pod vedením nášho dobrého kamaráta a člena Braňa Javorku. Ďakujeme všetkým, ktorí nám prispeli na túto akciu a ak bude o rok záujem, určite si to radi opäť zopakujeme. 

tajomníčka MS SČK v Partizánskej Ľupči, Daša Adamčiaková


 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Meniny má

Dnes: Frederik(a)
Zajtra: Viktor