erb

Víta Vás obec

Partizánska Ľupča

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes105
mod_vvisit_counterVčera233
mod_vvisit_counterTento týždeň4359
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4201
mod_vvisit_counterTento mesiac14173
mod_vvisit_counterMinulý mesiac17428
mod_vvisit_counterSpolu1780725
Úvod Investičné akcie Revitalizácia historického centra obce
Revitalizácia historického centra obce PDF Tlačiť E-mail
Streda, 09 November 2011 16:58
Obec Partizánska Ľupča patrí medzi jednu z najstarších obcí Liptova.  Jej historické jadro je dodnes centrálnym miestom, lemujú ho dlhé a úzke parcely zastavané meštianskymi domami a zemianskymi kúriami. Novozrekonštruovaný kultúrny dom s dvoma kostolmi tvoria domény námestia. V roku 1991 bolo centrum obce vyhlásené za pamiatkovú zónu.

Takto vyzeralo historické centrum obce pred revitalizáciou

Revitalizácia centra sa začala v roku 2006, kedy obec získala nenávratný finančný príspevok z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja. V prvej etape sa uskutočnila rekonštrukcia oblúkového mosta, rekonštrukcia lávky pre chodcov, rekonštrukcia ciest a spevnených plôch a rekonštrukcia oporného múru. Druhá etapa bola zameraná na celkové obnovenie našej historickej dominanty. Vybudovali sa parkoviská, autobusová zastávka s príjazdovou plochou, ďalšie chodníky, odpočívadlo pre cyklistov, stánok na predaj remeselných výrobkov, verejné osvetlenie, verejné toalety a parčík s pešími chodníkmi a posedením na lavičkách.

A takto prebiehali práce na revitalizácii

Výsledkom úsilia je vynovené námestie, ktoré môže Ľupčanom závidieť nejedna susedná obec.

späť do fotogalérie

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Meniny má

Dnes: Frederik(a)
Zajtra: Viktor