erb

Víta Vás obec

Partizánska Ľupča

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes409
mod_vvisit_counterVčera233
mod_vvisit_counterTento týždeň4663
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4201
mod_vvisit_counterTento mesiac14477
mod_vvisit_counterMinulý mesiac17428
mod_vvisit_counterSpolu1781029
Úvod Obecné akcie Archív obecných akcií Rok 2009 Operený pacient v rukách záchranárov
Operený pacient v rukách záchranárov PDF Tlačiť E-mail

Traduje sa dlhé roky, že keď ponad strechu preletí bocian, treba očakávať v rodine prírastok. Našim veľkým prírastkom je početná bociania rodinka na komíne obecného úradu. Už by sme si asi nevedeli predstaviť letné rána bez ich preletov a klepotajúcich zobákov, ktoré ohlasujú blížiaci sa dážď.

Mnohí naši spoluobčania si všimli a obecný úrad upozornili na bociana, ktorý sa pár dní prechádzal popred domy, cez záhrady, cesty a nedokázal vyletieť do svojho hniezda. Vzhľadom k tomu, že bocian je zákonom chránený živočích, o pomoc obec  požiadala zamestnancov ochrany prírody z Liptovského Hrádku, ktorí ho odchytili. Ochranári po prehliadke bociana zistili, že bol ranený.

Poďakovanie pri tejto „záchrannej akcii“ patrí občanom, ktorým bocian nezostal ľahostajný, všimli si vážnosť situácie a aj vďaka nim a ochranárom prežije a dúfame, že sa vráti späť domov, do svojho hniezda, aby sa postaral o svoju rodinu.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Meniny má

Dnes: Frederik(a)
Zajtra: Viktor